Kulig z pochodniami — tradycja z dawnych lat!

Spis treści

Kulig z pochodniami — tradycja z dawnych lat!

Kulig to atrakcja, która z całą pewnością przypadnie każdemu do gustu. Piękne widoki, nogi okryte ciepłym kocem, kubek grzańca w dłoni… Jak tego nie uwielbiać?

Żeby jednak w pełni poczuć górski, zakopiański klimat, warto wybrać się na kulig z pochodniami. Jesteśmy organizatorem takich magicznych wypadów, i to nie tylko zimą!

Magiczny kulig w Zakopanem

Organizujemy przejażdżki saniami 10 lub 12-osobowymi. Miejsca dla naszych klientów są wyściełane owczą skórą, a do picia oferujemy pysznego grzańca lub aromatyczną herbatkę z prądem. Na jedne sanie przypada jedna pochodnia, która świetnie podkreśli klimat przejażdżki i zapewni Wam widoczność, kiedy zacznie się już ściemniać. Kulig z pochodniami to niesamowite przeżycie! Przedzieranie się przez zaspy śnieżne, uspokajający dźwięk kopyt koni i zapierające dech w piersiach widoki czekają!

kulig

Przejażdżka trwa 1 godzinę, a podczas niej będziecie mieli okazję zobaczyć jedne z najpiękniejszych widoków Zakopanego! Podczas kuligu zimowego przejażdżka odbywa się na polanach malowniczego Bachladzkiego Wierchu, a w lecie trasa rozpoczyna się od Krupówek, a kończy na  Bachledzkim Wierchu.

Nie ma śniegu? Spokojna głowa! W takim wypadku organizujemy kuligi w wozach 10 i 12-osobowych. Kuligi organizujemy również w lato!

Każdą przejażdżkę kończymy w huczny, atrakcyjny sposób — góralska biesiada czeka. Hej! Biesiada odbywa się w szałasie, a podczas niej będziecie mieć okazję spróbować smacznych, regionalnych potraw, a kapela grająca muzykę na żywo umili Wam czas. Oczywiście grzanego wina i góralskiej herbaty nie może zabraknąć!

Pyszny bigos, domowe pieczywo ze smalcem, kiełbaski, herbata góralska, wino grzane… Te smakołyki będziemy serwować dla Was bez żadnych limitów.

Góralskie tańce i muzyka to ważne elementy naszej kultury, są wizytówką nie tylko Zakopanego, ale również całej Polski. Unikalność i porywająca skoczność tej muzyki podbija serca wielu ludzi na całym świecie — bez wątpienia podbije i Wasze! Jeśli jednak nie jesteście zwolennikami tańców, góralska muzyka umili Wam jedzenie i picie i pozwoli poczuć góralski klimat. Muzyka ta przekazywana jest z pokolenia na pokolenie, a jej największy urok tkwi w tym, że jest ciągle żywa, a tradycja biesiadowania wciąż trwa — będziecie mieli okazję doświadczyć jej na własnej skórze!

Gaździna i jej asystenci przygotowali dla Was wiele kulinarnych smakołyków. Popuszczenia pasa to tylko kwestia czasu! Dolewamy i donosimy jedzenie w każdej ilości!

Jedzcie i bawcie się na naszym kuligu!

kapela góralska podczas biesiady

Tradycja kuligu

Tradycja organizowania zaprzęgów konnych sięga już XVI wieku. W dawnych czasach kuligi były bardzo popularną formą rozrywki i pomagały kultywować polską tradycję narodową. Kuligi najczęściej kojarzone były z ostatnim tygodniem karnawału, który w Polsce nazywany był Zapusty. Przejażdżkom konnym towarzyszyły inne zabawy i tańce, takie jak krakowiaki, polonez, kujawiaki, czy mazury. Co ciekawe, zagraniczne tańce były podczas kuligów absolutnie zakazane!

W dzisiejszych czasach kuligiem nazywane jest również ciągnięcie związanych ze sobą sanek, czy ciągnięcie sanek np. za traktorem, czy samochodem. Jednak takie formy rozrywki mają mało wspólnego z tradycyjnymi, prawdziwymi kuligami.

Kulig z pochodniami i towarzyszące mu zabawy biesiadne to świetny sposób na poczucie dawnych klimatów i zapoznanie się z tradycją.

Jak wziąć udział w Magicznym Kuligu?

To bardzo proste!

Zadzwoń do nas, a ustalimy z Tobą wszystko indywidualnie!

Możesz nas również spotkać osobiście. Nasz punkt znajduje się przy ulicy Nowotarskiej 32, przy głównej ulicy wjazdowej do Zakopanego. Nasze biuro jest dobrze oznaczone i znajduje się po lewej stronie przy wjeździe od strony Krakowa.

Naszych przedstawicieli z ulotkami możesz spotkać codziennie na Krupówkach w okolicach kościoła Świętej Rodziny.

Serdecznie zapraszamy.

Gwarantujemy świetną zabawę, którą będziesz wspominać przez wiele lat.

Zapraszamy również do odwiedzenia naszego profilu na Facebook’u.

Korzystamy
z ciasteczek

Używamy plików cookie, aby poprawić jakość przeglądania, wyświetlać reklamy lub treści dostosowane do indywidualnych potrzeb użytkowników oraz analizować ruch na stronie. Kliknięcie przycisku „Akceptuj” oznacza zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookie.

LETNI KULIG ZAKOPANE