Jesienny kulig Zakopane – czas na górską przygodę!

Spis treści

Kolorowe liście za naszymi oknami. Ahh…jak wspaniała jest polska jesień!  A czy Ty wiesz już, jak wyglądają Tatry w złocistych promieniach jesiennego słońca. Właśnie teraz góry prezentują się przepięknie! Podziwiaj te widoki podczas prawdziwego kuligu.

Jesienny kulig a zimowy

Czy przejażdżki mogą być organizowane tylko wtedy gdy szlaki są pokryte grubą warstwą śniegu? Oczywiście, że nie!

Dla nas brak śniegu to żaden problem!

Mimo że kulig przeważnie kojarzy się nam z ośnieżonymi szlakami, w naszej ofercie mają Państwo okazje skorzystać z przejażdżki wozami, zanim pierwszy śnieg pokryje górskie szczyty. Jest to szczególnie atrakcyjne dla osób, które już  teraz pragną cieszyć się wypoczynkiem w górach. Kulig zimowy wymaga zdecydowanie większego przygotowania, niższa temperatura może nie przekonywać największych zmarzluchów. Jesienią, gdy temperatura jest wyższa, nasza garderoba może być zdecydowanie lżejsza. Jesień w górach jest zdecydowanie wyjątkowa. Piękne złote krajobrazy zapierają dech w piersiach największym sceptykom. Przejażdżka wozem w tym okresie z pewnością pozostanie w pamięci na długi czas. A później czemu by nie powtórzyć tego zimą?

Zaprzężone konie ciągnące wóz

Prawdziwy góralski kulig – jak wygląda?

Czy wiesz, że kulig w górach jest jedną z najstarszych podhalańskich tradycji? A sądząc po zadowoleniu naszych gości, śmiało możemy prognozować, że ta tradycja będzie wciąż żywa w następnych pokoleniach!

Już w XVI wieku szlachta spędzała czas  wolny na przejażdżkach. Magnaci wyruszali na przejażdżki nawet kilkudniowe, gdzie wodzirej zabawiał ich podczas podróży. Mimo że kilkaset lat już upłynęło, tradycja ta wciąż gromadzi swoich zwolenników.

  • Jaki więc jest ten kulig, który przyciąga tak wielu chętnych?

Sam przejazd to nie wszystko! Prawdziwy kulig kończy się biesiadą. Nielimitowany alkohol i jedzenie z pewnością są dużymi zaletami! Nieustanny zachwyt podczas przejażdżki z Krupówek na Bachledzki Wierch zabiera przecież energię, którą koniecznie musisz uzupełnić!

Emocje, które towarzyszą podczas przejażdżki, ciężko ubrać w słowa. Każdy, kto już wziął udział, z pewnością wie, o czym piszemy! A kto jeszcze nie był? No cóż, zachęcamy spróbować! Dajemy gwarancję udanej zabawy!

Organizujemy kuligi cały rok!

Każda pora roku ma swoich wielbicieli. Właśnie dlatego nasza atrakcja jest dostępna cały rok. Bez względu na to co Ty cenisz w górach najbardziej, my jesteśmy dostępni cały rok, aby zawsze świadczyć usługi i dzielić się miłością do górskich szlaków. Nie ważne kiedy zdecydujesz się wziąć udział, my gwarantujemy niezapomniane emocje, które będą przyjemnym wspomnieniem jesiennego szelestu liści pod kołami wozów lub skrzypieniem śniegu pod saniami.

Czy jest to atrakcja dla dzieci?

Odpowiedź jest prosta!

Oczywiście, że tak! Kulig to bezpieczna atrakcja dla najmłodszych członków rodziny! Z naszej strony, również zachęcamy gorąco do pokazywania dzieciom tradycyjnych atrakcji regionalnych. Rodzinna przejażdżka wozem będzie wspaniałą atrakcją dla każdego bez względu na wiek. Przejażdżka organizowany jesienią jest więc idealnym sposobem na spędzenie wspólnego czasu i oderwanie się od codziennych obowiązków. Zachęcamy do wyłączenia telefonów i cieszeniem się naturą w gronie tych, których kochamy najbardziej! Dzieci z pewnością zachwycą się górskim terenem i z przyjemnością będą powracać do Zakopanego.

Korzystamy
z ciasteczek

Używamy plików cookie, aby poprawić jakość przeglądania, wyświetlać reklamy lub treści dostosowane do indywidualnych potrzeb użytkowników oraz analizować ruch na stronie. Kliknięcie przycisku „Akceptuj” oznacza zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookie.

logo
LETNI KULIG ZAKOPANE
gradient